Bunların Ne Anlama Geldiklerini Bilmeden Kullandığımız 7 Şey

Gömlek yakası ve kollardaki yatay ilik ne işe yarar? Sadece yaka ve kollarda yatay olarak tasarlanmış olan bu durum düğme deliğinin kaymasını azaltmak ve daha kolay ilikleme sağmak amacıyla düşünülmüştür.

Gömlek arkasındaki düğme gömleği asmak için sunulmuş bir tercih.

Yeni kıyafetlerde kumaş parçası neden vardır? Aldığınız ürünün sıcaklık ve deterjana nasıl tepki vereceğini denemek için düşünülmüştür. Böylece yeni aldığınız kıyafetlerinizi olası kazalardan korumayı öngörmüş olursunuz.

Dizüstü laptop kablosunun üzerindeki aparat: Bu ferrit denilen basit ama çok önemli bir cihazdır. Elektrik kablosundan müdahale olasılığını ortadan kaldırır.

Bir tarafı sadece kurşun kalemle yazılanları silerken, diğer tarafı sadece tükenmez kalemle yazılan yazıları siliyor.

Bir tarafı sadece kurşun kalemle yazılanları silerken, diğer tarafı sadece tükenmez kalemle yazılan yazıları siliyor.

Kalkış ve İniş Esnasında Kabin Işıkları Neden Söndürülür? Bu işlemin amacı, ışıklar kısıldığında hem yolcuların, hem de uçuş mürettebatının görme duyularının karanlığa uyum sağlayacak şekilde ayarlanmasıdır.

Tabii ki bu, tamamen bir güvenlik önlemi olarak gerçekleştiriliyor. Çünkü herkes bu sırada zeminde yanan zayıf ışıkları görmek zorundadır. Genelde iniş ve kalkış esnasında acil bir durum oluşma riski arttığı için, herkesin bu ışıkları izleyebilecek ve eğer bir tehlike sinyali verilirse, sinyali takip edebilecek durumda olması çok önemli.

Rivet adı verilen o zımbanın görevi, pantolonların dikişlerinin kopması muhtemel kısımlarını sağlamlaştırmak. O nedenle özellikle farklı parçaların bir araya geldiği köşe noktalarına basılıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir