Üzerinizde Büyü Olduğunu Gösteren 7 İşaret

Öncelikle büyüye dair ne yapılmalı kısa bir bilgi verelim. Yazımı altında üzerinizde büyü olduğuna dair 5 işaretten bahsettik.

Peygamber efendimizin de belirttiği üzere büyü yapmak veya vesile olmak dinimizde haram kılınmıştır. İslam, sihir ve büyü yapmayı, insanların kendi aralarını bozmak fitne sokmam veya zarar vermek için muska yapılması, en önemli günahlardandır. Dinimiz büyü yapmayı bu nedenle  yasaklar. Ancak büyü veya sihir yoktur diyemeyiz. Sihir de büyü de vardır ama bunların yapılması islam dinine göre haramdır. İslam sihir veya büyünün varlığını inkar etmiyor sadece bu günahlardan özellikle nehy ediyor. Peki bazı ktü niyetli insanlar üzerimize büyü yaptığında bunu nasıl anlarız. Bununla ilgili bazı işaretler vardı bu işaretlere dikkat ederseniz üzerinde büyü var mı büyü yapılmış mı anlayabilirsiniz.

Büyü ile ilgili Bakara Süresinde şöyle bir ayet vardır?

“O sihri yapanlar, Allah’ın izni olmadan hiç kimseye zarar verebilecek durumda değillerdi. Onlar böylece kendilerine fayda veren şeyleri değil de, zarar verecek şeyleri öğrendiler.” (Bakara Sûresi, 102)

Büyü ile karı ve koca arasını açanlara dair yine Kuran-ı Kerim’de şöyle bir ayet vardır.

Elmalılı Hamdi Yazır tefsir kitabında şunu beyan eder

“Sihir yaparak karı-kocanın arasını ayıranlar, bu kadar kuvvetli bir sevgi bağını kıranlar bir topluma daha neler yapmazlar ki? Sihrin en büyük etkisi ruh üzerindedir”

Haram olan sadece büyü yapmak değildir, İnsanların herhangi bir problemini çözmek için büyücüye gitmesine de izin verilmemiştir. Muska, kağıt kullanrak büyü yapılması da dinimizce doğru değildir.

EVIMIZDE MUSKA BULDUĞUMUZDA NE YAPMALIYIZ?

Bir yerde muska kağıt veya büyü benzeri işaretler gördüğünüz zaman veya bulduğunu zaman öncelikle endişeye kapılmamak gerekir . Heyecandan uzak durulmalıdır. Başınıza gelen her kötülüğü her musibeti de büyüye bağlamak doğru değildir. Unutmayalımki büyü ve muska işi yaptığını iddia eden çok fazla sahte tüccarlar vardır. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda evinizde muska gördüğünüzde ilk yapmanız gereken Allah’a sığınmak olsun. Unutmayın ki Allah herşeye kadirdir onun gücü herşeye yeteceğini hatırlamakta fayda var. İlk yöneleceğiniz kişi bir hoca değil Allah olmalı. Allah dua edip bol bol Felak ve Nas süreleri okunmalıdır.

Nas Süresi
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
قُلْ اَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِۙ ﴿١﴾ مَلِكِ النَّاسِۙ ﴿٢﴾ اِلٰهِ النَّاسِۙ ﴿٣﴾ مِنْ شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِۙ ﴿٤﴾ اَلَّذ۪ي يُوَسْوِسُ ف۪ي صُدُورِ النَّاسِۙ ﴿٥﴾ مِنَ الْجِنَّةِ وَالنَّاسِ

 

Nas Süresinin Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

1- Kul e’ûzü birabbinnâs

2- Melikinnâs

3- İlâhinnâs

4- Min şerrilvesvâsilhannâs

5- Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi

6- Minelcinneti vennâs

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir