HANDE YENER’İN CANINDAN CAN GİTTİ! OĞLU ÇAĞIN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN…

Hande Yener,

söz yazarı ve besteci kimliğiyle Türk pop müziğinin son yıllarda yetiştirdiği en büyük isimlerden biridir.Asıl adı Makbule Hande Özyener olan Hande Yener, 12 Ocak 1973 yılında doğdu.Liseyi İstanbul’da bitiren Yener, okulun bitmesinin ardından evlendi ve Çağın adında da bir oğlu oldu.

1994 yılında eşinden boşanan Hande Yener’in hayatı, evliyken bir satış mağazasında Hülya Avşar’la tanışmasıyla birlikte bir anda değişti. Hülya Avşar’ın aracılığı ile Sezen Aksu ile tanışan ve Minik Serçe’nin vokalistliğini yapan Yener “Deli Kızın Türküsü” adlı albümünde Aksu’yla birlikte vokal yaptı ve bu serüven yaklaşık 40 konser kadar sürdü.

HANDE YENER’İN CANINDAN CAN GİTTİ! OĞLU ÇAĞIN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN… ile ilgili görsel sonucu

Ardından Sezen Aksu’nun yanından ayrılan Hande Yener bir dönem Cem Özer’in televizyon programında şarkı söyledi. Antalya’da çeşitli barlarda 3 yıl süreyle sahne alan ünlü sanatçı, müzik hayatına İstanbul’da devam etmek için İstanbul’a geri döndü.

HANDE YENER’İN CANINDAN CAN GİTTİ! OĞLU ÇAĞIN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN… ile ilgili görsel sonucu

2 yıl süren repertuar araştırmasından sonra Altan Çetin’le çalışma kararı aldı ve sekiz ay süren stüdyo çalışmaları sonrasında ilk albümü “Senden İbaret” Haziran 2000’de, Ercan Saatçi’nin askere gidişiyle biraz gecikmeli piyasaya çıktı.

HANDE YENER’İN CANINDAN CAN GİTTİ! OĞLU ÇAĞIN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN… ile ilgili görsel sonucu

Albümde Altan Çetin başta olmak üzere Hakan Altun, Ercüment Vural gibi müzisyenlerle çalıştı. Konservatuar eğitimi yok ama Erdem Siyavuşgil’den aldığı özel dersler sayesinde sesini eğitmeyi başarmış.2000 yılında ilk albümü ‘Senden İbaret’ ile Türkiye’de Disko Pop akımını başlattı ve çok büyük bir başarı yakaladı. Ardından 2002 yılında ‘Sen Yoluna Ben Yoluma’ albümü ile Türk Pop Müzik’inde kalıcı olduğunu kanıtladı.

Hande Yener bu haberle yıkıldı! Ünlü şarkıcının oğlu arkadaşlarıyla halı saha maçı yaptı.Maç esnasında ayağından sakatlanan Çağın ağrı ve acı içinde sahadan çıkartıldı.Tüm müdahalelere rağmen ağrıları dinmeyen Çağın’ı hastaneye götürdüler. Doktorlar çapraz bağlarının koptuğunu söyledi.

Hande Yener 2006 yılında aldığı radikal bir kararla Apayrı isimli albümde elektronik müziğe geçiş yaptı. Ardından ‘Hande Maxi’ adlı Maxi Single’ı çıkardı.Hande Yener 2006 yılından itibaren giriştiği elektronik müzikte olduğu kadar Türkçe popta da başarılı bir kariyer geçiriyor.

Küçük yaşlarından beri hayalini kurduğu şarkıcılığı yapmak için Sezen Aksu’ya ulaşmaya çalıştı ve tezgâhtarlık yaptığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Aksu’yla tanıştı. Aksu’nun yanında bir dönem geri vokallik yaptıktan sonra Altan Çetin ile çalışarak hazırladığı ilk stüdyo albümü Senden İbaret’i 2000 yılında yayımladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir