AFRİN’DEN KAHREDEN HABER ŞİMDİ GELDİ! HAİN SALDIRIDA EN AZ 10 ASKER…

Hain Saldırı

Son dakika… Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüten askerlere Darmık Dağı ile Bülbül beldesi arasındaki bölgede saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 10 asker yaralandı.

Son Dakika! Afrin'de Terör Örgütü PYD/PKK'dan Hain Saldırı: En Az 10 Asker Yaralandı ile ilgili görsel sonucu

Zeytin Dalı Harekatı’nın;

Son Dakika! Afrin'de Terör Örgütü PYD/PKK'dan Hain Saldırı: En Az 10 Asker Yaralandı ile ilgili görsel sonucu

sürdüğü Suriye’nin Afrin kentinin Darmık Dağı ile Bülbül beldesi arasındaki bölgede yürütülen operasyona katılan askerlerin bulunduğu bölgeye, teröristler tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan askerler helikopterle tahliye edilirken, havanlı saldırının yapıldığı teröristlerin bulunduğu bölge yoğun ateş altına alındı.

EN AZ 10 ASKER YARALANDI Bugün akşam saatlerinde, 19’uncu gününe giren ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında teröristlere yönelik Darmık Dağı ile Bülbül beldesi arasında operasyonlarını sürdüren askerlerin bulunduğu bölgeye PKK/YPG’li teröristler tarafından havanlı saldırı düzenlendi.

En az 10 askerin yaralandığı belirtilen saldırının ardından, teröristlerin bulunduğu bölge operasyona katılan askerler ve sınırda konuşlu birlikler tarafından top ve çok namlulu roketatarlar ile ateş altına alındı. Teröristlerin havanlı saldırısında yaralanan askerler ise yönlendirilen helikopterler ile bölgeden tahliye edildi.

TSK’ya ait helikopterler ile alınan yaralı askerler, Kilis’e getirildi ve daha sonra ambulanslar ile Kilis Devlet Hastanesi’ne taşındı. Yaralı askerlerin acil serviste tedavisine başlanırken, hastane çevresinde de geniş güvenlik önlemi alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir