Genişlemiş Gözenekleri Baştan Sona Kapatacak Mucize Maske

1. Ciltteki Gözeneklerin genişlemesine ne sebep olur? Genişlemiş gözenekler gerçekten çok rahatsız edici olabilirler. Bir hastalıktan kaynaklanmadığını ve aslında hiçbir yan etkisi olmadığını bilmenize rağmen onlardan yine de hoşlanmazsınız. Birçok kadın makyajla gözenekleri kapatmaya çalışır, ancak bu yöntem bazı zamanlarda durumu daha kötü hale getirebilir.

gözenek kapatma maskesi ile ilgili görsel sonucu

Cildinizde devamlı sebum üreten salgı bezleri olduğunu unutmayın. Cildiniz bu maddeyi salgıladığı zaman gözeneklerin büyüdüğünü fark edersiniz. Gözenekler genetik yapınızdan, aşırı yağlanmadan, terlemeden ya da yetersiz cilt bakımından kaynaklı olarak daha küçük veya büyük görünebilir. Daha büyük gözenekler daha fazla sebum üretir. Aslında bu kötü bir şey değildir, tam tersine cildinizi yağlandırarak enfeksiyonlara karşı mücadele etmesine yardımcı olur. Fakat yüzünüz daha parlak hale geldiği için gözenekleriniz belirginleşir. Genişlemiş gözeneklerin en belirgin olduğu yer burun çevresidir.

gözenek kapatma maskesi ile ilgili görsel sonucu

2. Genişlemiş Gözenekleri Baştan Sona kapatacak maske tarifi 1. Buğday unu ve limon gözenek kapatıcı maske tarifi Yarım bardak ılık su 3 yemek kaşığı un Yarım limon suyu Genişlemiş gözenekleri tedavi etmek için bu maskenin iyi bir seçenek olmasının sebebi nedir? Limon suyunun damarları büzüştüren ve kanamayı durduran etkisi sayesinde cildi aşırı yağdan ve siyah noktalardan arındırarak gözeneklerin küçülmesine yardımcı olduğunu unutmayın. Çinko, E vitamini ve B vitamini kompleksi içeren un, cildinize inanılmaz derece faydalıdır. Bunlar cildin ihtiyacı olan besinleri sağlar, yağlanmayı azaltır, nemlendirir, cilde esneklik kazandırır ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olurlar.

gözenek kapatma maskesi ile ilgili görsel sonucu

Çok kolay bir tariftir. Yapmanız gereken tek şey cildinize uygulayabilecek kıvamda bir karışım hazırlamaktır. Tamamen homojen hale gelene kadar un, su ve limon suyunu birlikte karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Bu sırada yüz kaslarınızı serbest bırakmaya çalışın. Serin suyla iyice durulayın ve ardından her zaman kullandığınız nemlendiricinizi sürün. Bu maske akşamları haftada iki defa uygulamak için idealdir. Ve bu maskeyi herkesle paylaşalım..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir